Bērnu psiholoģija – bērnu psihologiem, vecākiem, ģimenēm

2,99 4,99  (-40%)

In stock

Bērnu psiholoģija bērnu psihologiem, vecākiem, ģimenei! Bērnu psihologiem, vecākiem, attīstības, korekcijas, relaksācijas vingrinājumiem, spēlēm bērniem. Rakstu izlase par bērna adaptāciju pirmsskolas iestādē, par hiperaktivitāti, par agresivitāti, par kreiso roku, rakstu izlase par runas attīstību bērniem, par bērnu personīgo sfēru, par bērnu kognitīvo sfēru un daudz ko citu...

Bērnu psiholoģija...
Published: 26.03.2024
Author: EDGARS AUZIŅŠ

Bērnu psiholoģija

Bērnu psiholoģija bērnu psihologiem, vecākiem un ģimenēm

KonsultācijasBērnu zīmējumu analīze

Vai ir iespējams uzzināt bērna attieksmi pret māti, vecmāmiņu, māsām, vienaudžiem no bērna zīmējuma? Kā tas tiek izteikts zīmējumā?

Atbildēt

Var. Bērna pozitīvā attieksme pret cilvēkiem vai notikumiem izpaužas košās krāsās, rūpīgā detaļu zīmēšanā, apģērbā, ornamentā utt.

Bērna negatīvo attieksmi pret kaut ko nodod tumšu krāsu izmantošana, neuzmanīgi izpildīts attēls.

Bērnu zīmējumu analīze satura ziņā ļauj mums nosacīti sadalīt pirmsskolas vecuma bērnus reālistos un sapņotājos. Daži bērni attēlo vairāk dabas objektu un parādību, bet citi attēlo viņu vēlmes un sapņus. Jo vecāki ir bērni, jo biežāk viņu sapņi un vēlmes ir viņu zīmējumos.

Kādā secībā attīstās mazuļa runa?

Kādā secībā attīstās mazuļa runa? Kādi ir bērna runas attīstības aizkavēšanās iemesli?

Atbildēt

Zīdaiņa runa attīstās šādi: "animācijas komplekss" (2-2,5 mēneši), kolibri (2-4 mēneši), babbling, imitācija (5-6 mēneši), dzimtās valodas fonēmas; dažu vārdu izpratne un runas situācijas izpratne kopumā (par 8 mēnešiem), izrunājot pirmos vārdus par 1 gadu.

Aizkavētu runas attīstību var izraisīt:

– trūkumi dzirdes un redzes analizatoru, logopēdiskā analizatora attīstībā;

– bailes no bērna, ko izraisa tas, ka pozitīvs emocionālais fons netika radīts savlaicīgi;

Pietiekamas verbālās komunikācijas trūkums starp pieaugušo un bērnu.

 

Kādā vecumā bērns visvieglāk apgūst runu?

Petja (2 gadi 7 mēneši) bija daudz slima, ilgu laiku pavadīja slimnīcā, praktiski nerunāja. Nākotnē viņa mātei bija jāpieliek daudz pūļu, lai Petja runātu normāli.

Kāds ir galvenais iemesls Petjas grūtībām asimilēt runu?

Atbildēt

Galvenais iemesls ir tas, ka Petya nokavēja jutīgo runas apguves periodu (1,5-3 gadi). Tieši šajā laikā bērns visvieglāk asimilē runu.

Kāda ir komiksa un skaistā sajūtas izpausmes īpatnība pirmsskolas vecuma bērniem?

Atbildēt

Pirmsskolas vecuma bērniem ir nosliece attīstīt komiskā un skaistā izjūtu. Ja bērns sastopas ar kaut ko neērtu vai traucē ierasto lietu gaitu, viņš jautri smejas. Bērni paši joko, patīk dot objektiem citus vārdus, apgriezt vārdus.

Objekti, dabas parādības, mākslas darbi bērnā izraisa skaistuma izjūtu. Ja četrus gadus vecam bērnam skaistums ir spilgts, spīdīgs objekts, tad jau vecākajā pirmsskolas vecumā bērns sāk noķert krāsu un līniju harmonijas skaistumu, muzikālo melodiju utt.

Jo labāk bērns orientējas vidē, jo daudzveidīgāki un sarežģītāki kļūst iemesli, kas pirmsskolas vecuma bērnam rada skaistuma izjūtu.

Kāds ir bērna zīmējuma shematisms?

Atbildēt

Shematisms bērnu zīmējumā sastāv no attēloto objektu, cilvēku, dzīvnieku izvietojuma un to attēlojuma rakstura. Bērnu shematiskais zīmējums nesniedz objektu apjomu un to samazināšanu atkarībā no attāluma. Objekti un rakstzīmes ir raksturīgi sakārtot vienā rindā. Gar papīra lapas apakšējo malu bērni parasti zīmē līniju un attēlo zemi, cilvēkus, mājas, kokus un augšējā daļā debesis, uz kurām viņi novieto sauli, mākoņus un vēju. Bērnu shematiskie zīmējumi dažreiz attēlo neredzamas objekta vai cilvēka ķermeņa daļas: tramvaju ar pilna garuma cilvēkiem tajā, vēderu (nabu) vai cilvēka sirdi utt.

Bērnu zīmējumu shematisms norāda, ka bērni attēlo ne tikai to, ko viņi redz, bet arī to, ko viņi zina par savu apkārtni.

Vai bērna vajadzību apmierināšana ātri ietekmē viņa valodas attīstību?

Mišam (1 gads 3 mēneši) joprojām ir grūti runāt, un viņš bieži ķeras pie žestiem. Viņa māte, saprotot, ko viņš vēlas, nekavējoties izpilda viņa vēlmi. Vai bērna vajadzību apmierināšana ātri ietekmē viņa valodas attīstību?

Atbildēt

Ātri apmierinot vajadzību tikt saprastam, neizrunājot vārdus, var kavēt bērna valodas attīstību.

Pieaugušajam vajadzētu piespiest bērnu nosaukt savas vēlmes ar vārdiem, lai bērns varētu pareizi veidot savu aktīvo runu.

 

Vai bērna vārds ietekmē rakstura iezīmju veidošanos?

Jaunie vecāki, pretēji viņu cerībām, dzemdēja zēnu. Viņi deva viņam maigu, gandrīz sievišķīgu Zhenya vārdu. Žeņka uzauga kā smalks, trausls zēns. Viņš devās uz bērnudārzu 6 gadu vecumā.

Kā zēna vārds ietekmēs viņa attiecību veidošanos ar vienaudžiem?

Vai zēna vārda maigā izruna var ietekmēt viņa vīrišķības iezīmju veidošanos nākotnē?

Atbildēt

Bērns ļoti agri identificējas ar savu vārdu. Bērna vārds veido pamatu viņa personības veidošanai.

Saskaņā ar maigi izteikto dēla vārdu veidojās vecāku attieksme pret viņu, un līdz ar to zēnam veidojās mīkstas rakstura iezīmes.

Žeņkas ierašanos bērnudārzā zēni var sagaidīt atšķirīgi. Ja kāds saka: "Jums ir vārds, piemēram, meitene", tad var izveidot zēnu attieksmi pret Zhenya, kas var ietekmēt garīgo stāvokli un bērna personības veidošanos.

Ar skarbāku vārda skaņu (piemēram, Eugene) zēnam būs vairāk iespēju iesaistīties tīri zēniskās spēlēs un aktivitātēs, kas palīdzēs veidot viņā atbilstošas vīrišķīgās īpašības (drosme, drosme utt.).

 

Pieklājīgas attieksmes kultivēšana pret citiem pirmsskolas vecuma bērniem

Grupā ietilpst bērnudārza vadītājs. Trīs bērni viņu sveicina, un lielākā daļa bērnu ir iegrimuši savā darbā un nepievērš tam nekādu uzmanību.

Bērni savu uzvedību skaidro ar to, ka pie ieejas bērnudārzā viņi jau kādu ir sasveicinājušies, un viņi neatceras, kas tieši viņi neatceras un nepievērš uzmanību.

Kāpēc, zinot uzvedības noteikumus, bērni bieži tos pārkāpj?

Sniedziet situācijas psiholoģisko analīzi.

Atbildēt

Bērniem tika mācīts noteikums sasveicināties, kad viņi ieradās bērnudārzā, formāli. Šis noteikums viņiem nekļuva par uzvedības normu, viņi neizveidoja ieradumu.

Noteikums tiek pārkāpts, ja pieaugušie nepalīdz bērniem saprast nepieciešamību to ievērot un nepastiprina to praksē.

Pieklājīgas attieksmes kultivēšana pret citiem būs veiksmīgāka, ja bērnam ne tikai izskaidros pieklājības morālo nozīmi, bet arī pastāvīgi sazināsies ar viņu saskaņā ar uzvedības normām. Tikai tad pieklājība no demonstrēta uzvedības modeļa pārvērtīsies par ilgstošu ieradumu.

Bērnu psiholoģija bērnu psihologiem, vecākiem, ģimenei! Bērnu psihologiem, vecākiem, attīstības, korekcijas, relaksācijas vingrinājumiem, spēlēm bērniem. Rakstu izlase par bērna adaptāciju pirmsskolas iestādē, par hiperaktivitāti, par agresivitāti, par kreiso roku, rakstu izlase par runas attīstību bērniem, par bērnu personīgo sfēru, par bērnu kognitīvo sfēru un daudz ko citu…

See It Styled On Instagram

    No access token

Main Menu